Deň pre ňu…

Milované priateľky,

s veľkou radosťou vás pozývame na pravidelný event pre ženy, tentokrát s názvom “Deň pre ňu – HORALKY!“, ktorý sa uskutoční v sobotu 15.6.2024 v Malých Karpatoch.

Ako som o tom hovorila ostatnú nedeľu, Pán položil na moje srdce Malé Karpaty spolu s nosným veršom z Prísloví 31:17 “Bedrá si silou opáše a posilní si ramená.” Rozšírený anglický preklad znie: “She equips herself with strength [spiritual, mental, and physical fitness for her God-given task] And makes her arms strong.”, čo v preklade znamená: “vybaví sa silou duchovnou, mentálnou a fyzickým fitnes pre jej Bohom danú úlohu, a učiní svoje ramená silnými”

Verím, že Boh nám chce zasvietiť prostredníctvom svojho Slova, ako žiť v zdraví a v sile na duchu, duši a tele, aby sme naplnili Boží plán pre svoj život!

Preto som Bohu veľmi vďačná, že opäť po roku medzi nás zavíta aj Andrejka Mihalovičová, ktorá sa s nami podelí s poznatkami i osobnými skúsenosťami z oblasti fyzického fitnes pre každú vekovú kategóriu!

Veľmi sa na to tešíme!

Deň bude v praxi vyzerať nasledovne: Môžete si vybrať z dvoch až troch možností: Plán A, plán B, prípadne plán C pre cyklistov!

Naša cieľová základňa pobytu, je hrad Červený kameň a jeho nádvoria s okolitými lúkami.

Plán A je nasledovný:

Stretávame sa o 10.00 na zastávke/parkovisko Zochova chata, Modra-Harmónia, (autobus z Bratislavy AS, odchádza o 8.40 a prichádza na zastávku Zochova chata o 9.53), alebo môžete prísť autom a nechať ho na parkovisku, ktoré je len jemne spoplatnené a dá sa platiť aj kartou. Podrobné informácie máme v kancelárii. Naspäť sa môžete vrátiť k autu autobusom alebo autami s dievčatami z plánu B, alebo turistickou trasou pešo.

O 10.00 odchádzame na túru zo Zochovej chaty na Červený Kameň po modrej značke. Trasa vedie celú dobu po lese s miernym klesaním a prevýšením. Pôjdeme okolo Papierničky a tábora Detskej misie. Trasa je nenáročná, od Papierničky sa ide už po asfaltke, čo bude asi 1/3 trasy, ale stále krásnym lesom. Podľa turistických máp by cesta mala trvať 1:55 hod.

Počasie na Zoške môže prekvapiť, býva tu vždy chladnejšie o 5°C, preto je dobré si zobrať mikinu navyše, prípadne niečo okolo krku, ak by fúkalo.

Príchod peších z plánu A predpokladáme okolo 12.00 na hrad Červený kameň! Následne sa usadíme na lúke pred hradbami, kde si urobíme piknik, každý to, čo si pripravil doma na celý deň. V celom okolí je prísny zákaz kladenia ohňa, takže grilovať nemôžeme, ale je úplne v poriadku doniesť si hotovú stravu a konzumovať na mieste. Na nádvorí hradu je tiež kaviareň aj toaleta.

Po dobrom občerstvení, spoločnom obecenstve pri kávičke a prechádzke po nádvorí či záhrade, približne o 14.00 (čas je orientačný), sa po krátkom zdieľaní z Božieho slova, ktoré mi Pán položil na srdce, budeme v panelovej diskusii rozprávať s Andrejkou Mihalovičovou na tému „Dôležitosť fyzickej aktivity pre zdravie nášho tela!“. Na túto tému sa pozrieme z každého uhla pohľadu, z lekárskeho, vedeckého, ale aj biblického.

Určite bude priestor aj na vaše otázky k téme, i na osobnú modlitbu.

Predpokladané oficiálne ukončenie eventu na Červenom kameni je o 16.00 tak, aby sme v prípade pešej turistiky späť na Zochovu chatu sa mohli vrátiť v dobrom čase.

Plán B je nasledovný:

Tento plán je stavaný pre tie z vás, ktoré nemôžu z rôznych dôvodov absolvovať turistickú časť, ale vedia prísť na miesto spojom, alebo autom a užívať si čerstvý vzduch a prírodu priamo na mieste a očakávať na turistky – Horalky, ktoré prídu z lesa zo Zochovej chaty pešo okolo 12,00.

Spoj na Červený kameň z Bratislavy AS je nasledovný:

  • 8.10 odchod Bratislava AS – 9.29 Červený kameň,
  • alebo spoj o 9.10 odchod z Bratislava AS s prestupom v Častej o 10.32 na Červený kameň o 10.35
  • Alebo neskorší priamy spoj z Bratislava AS 10.10 – príchod na Červený kameň 11.29

V podstate môžete využiť aj autobusy, ktoré idú do obce Častá a neodbočia hore na Červený kameň, v Častej treba potom vystúpiť a odtiaľ je to mierny stupák do kopca po asfalte asi 1,5 km k hradu. Presnú zastávku v Častej si zistite, ale vodič isto bude vedieť.

Plán C je cyklistický:

V prípade záujmu upozorňujeme na náročnosť, ktorá je vyslovene pre horské bicykle, lebo sa ide lesnými chodníkmi a cesta vedie po celý čas do kopca z Modry až na Zochovu chatu. Preto plán C je naozaj len pre zdatných cyklistov.

Pri registrácii si zvolíte jeden z týchto troch plánov, podľa toho, ktorý je pre vás tým najradostnejším a my sa už na vás všetky veľmi tešíme. Nevieme sa dočkať všetkého dobrého, čo Boh pre nás pre tento deň pripravil!

Prosíme vás teda, aby ste sa registrovali, zvolili si variant, ktorý chcete absolvovať, aby sme mohli zabezpečiť kontaktnú osobu, ktorá vás bude čakať v bode stretnutia. Ak máš ďalšie otázky, neváhaj nás kontaktovať! Ak chcete so sebou zobrať deti alebo manžela, ktorý sa im bude venovať, samozrejme môžete! Prosím uveďte to do poznámky, aby sme mohli detičkám a oteckom pripraviť malú drobnosť!

V našom kníhkupectve máme v ponuke ružové šiltovky s nápisom Ži dobre, ži zdravo!, za 7 € ak máte túžbu si ju kúpiť, sú stále dostupné.

Milé dámy, milé slečny, drahé sestry, registrácia je otvorená!

Vitajte!

Tešíme sa na vás!

S láskou a vďakou!

Katka a tím

Registrácia:

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave