Kúp si pravdu a nepredaj jej

„Kúp si pravdu a nepredaj jej…“ – Pr 23:23a

Je to veľmi jasné a priamočiare prehlásenie, na ktorom je cítiť až urgenciu. V podstate je to tak jasné, že k tomu niet čo dodať. Pravda je dôležitá. A aj keď niečo stojí, nevadí. Zober ju, kúp ju, skrátka – získaj ju. A ak ju už raz máš, nepusti ju. Ani keby ti za ňu chceli zaplatiť, nedaj ju! Je to totiž pravda, ktorá nás oslobodzuje. Teda pardón… Nie je to pravda sama o sebe, je to poznaná pravda.

Prednedávnom sa vo firme, kde pracujem, stala zaujímavá vec. Prechádzali sme ťažším obdobím a potrebovali sme nových klientov. Takmer všeci sme sa na to zamerali a s veľkým úsilým sme sa rôznym spôsobom snažili oslovovať potenciálnych klientov. Naša úspešnosť však bola takmer nulová. Bolo to dosť frustrujúce, no omnoho frustrujúcejšie bolo, keď sme zistili, že na jednej našej emailovej adrese, spolu so stovkami spamov, bolo aj množstvo ponúk, kde rôzne spoločnosti vyjadrili záujem s nami spolupracovať. Problém bol, že túto adresu mesiace nikto poriadne neskontroloval. Pamätám si, ako sme všetci sedeli v kancelárii, a nechápavo, bez slova na seba pozerali. Bol to jeden s najabsurdnejších momentov aké som kedy zažil.

Bolo to, akoby ste boli strašne hladní a zúfalo hľadali jedlo všade kde sa dá, ale všetko čo sa Vám podarilo nájsť bolo len pár omrviniek. A zrazu zistíte, že v izbe, ktorú ste celý čas mali priamo doma máte hromady jedla. Keď hľadíte na to jedlo viete, že by Vás to po celý ten čas nasycovalo, no teraz, teraz to tam všetko leží úplne pokazené.

Pravda sama o sebe neoslobodzuje. Keby to tak bolo, všetci by sme boli automaticky slobodní, ale nie je to tak. Ide o to poznať tú pravdu. Najväčšia tragédia je minúť ju keď je tak blízko.

Začína sa ďaľší rok. Nemusím byť prorok na to, aby som mohol povedať, že každý jeden človek ktorý číta toto zamyslenie, a teda aj TY, bude tento rok čeliť situáciám, okolnostiam a križovatkám života, kedy bude potrebovať poznať pravdu. Môj odkaz a povzbudenie skrze toto zamyslenie pre teba je to, že tá pravda existuje a dá sa spoznať. Boh hovorí neustále a má riešenie do každej situácie, okolnosti a križovatky. Tak sa neboj ak im budeš čeliť, pretože existuje odpoveď. Je tu pravda, ktorú môžeš spoznať. Chcem ťa povzbudiť k tomu, aby si bol nastavený na Božiu frekvenciu a neminul tú pravdu tak, ako mladík z tohto videa:

http://www.youtube.com/watch?v=yR0lWICH3rY

Prajem požehnaný rok 2009, plný Božích právd!

Volaj ku mne a ohlásim sa ti a oznámim ti veliké veci a neprístupné ktorých neznáš“ – Jer 33:3.

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave