Detská
služba

Children´s Ministry

To begin by speaking about how we take care of your children during the sermon seems rather incomplete. We want to be more than just a service that ´baby-sits´ your children on a Sunday morning, whilst you listen to the sermon. For us, children are just as important as adults. We desire that they will know Jesus as their Lord from a young age, that they will learn the difference between good and evil, that they will know the beauty of The Word and at the same time have fun. It is also important to us that the children will build good friendships with one another. Therefore this ministry runs throughout the whole year, important parts of the ministry being camps and a Family Day during the Summer, a Christmas Party and involving the children in the Christmas Service in December, as well as other smaller trips and activities throughout the year.

Our Sunday Service starts at 10.00. The parallel programme for children (Sunday School), starts around 11.00 after worship, notices and collection. Until then, the children remain the responsibility of their parents. The children meet in the cafeteria for a snack where they are then divided into three groups: Sheep (3-5 years old), Lions (6-8 years old) and Eagles (9-12 years old). The Under Threes stay with at least one parent in the ´Mother´s Room´ where there are toys, and parents can watch live streaming from the main hall.

The programme for children is appropriate for their age group. It includes teaching, games, sometimes crafts, songs or a drama, that helps them to understand the Bible more. Our goal is for them to have their own personal relationship with God, that they will not walk in their parents faith. We also want to help them widen their gifts and talents, so they can be used in school and in their personal life and later in ministry. At 12.20 Eagles return to the service, parents of the Sheep and Lions need to collect them from their classroom as soon as the main service finishes.

Contact for Sheep (Pre-Schoolers): Katka Čuříková

Contact for Lions (1st to 3rd Graders): Samira Acsová

Contact for Eagles (4th to 6th Graders): Martin Hunčár

Detský tábor “Stroskotanci”

V roku 2020 opäť organizujeme letný tábor pre deti. Tento rok bude opäť vedúcim tábora Martin Hunčár spolu s ďalšími osvedčenými lídrami zo Slova života Bratislava a Prievidze.

Čo detí čaká na tábore?

 • nájdu si nových kamarátov a stretnú sa s priateľmi z minulých táborov
 • spoznajú nové miesto s jeho okolím (na chate Hámor sme síce už boli v roku 2015, ale to si už mnoho detí nebude pamätať, resp. ešte vtedy neboli)
 • Počas týždňa budeme prechádzať rôznymi biblickými príbehmi, ktoré súvisia so stroskotaním (1. príbeh o Jonášovi a veľrybe – téma: “Nestroskotaj”, radšej poslúchaj! 2. Červené more – niekto to rád suchou nohou, iní… – téma: “Nestroskotaj” ako faraón, pouč sa! 3. Stroskotanec Pavol na pustom ostrove – téma: Niekedy “stroskotáš” aj keď si v Božej vôli. 4. Príbeh Samsona – téma: Aby si mal vieru a dobré svedomie, ktoré niektorí zavrhli a tak stroskotali vo viere. (1 Tim 1:19). 5. Peter, prečo si pochyboval? – téma: Nestroskotaj ani sa neutop, ale dôveruj Ježišovi! 6. Noe nestroskotal – téma: Nastúpiš aj ty do korábu?
 • nebude chýbať divadielko, chvály, športy, hry, workshopy
 • zažijú spolu veľa zábavy a rôznych súťaží.

Aký je náš denný program?

 • ranné a večerné zhromaždenia (chvály, divadielka a príbehy)
 • malé skupinky, kde máme viac času sa bližšie pozrieť na tému dňa
 • workshopy
 • skupinové hry, športy a spoločná zábava
 • výlet do okolia (1-2 krát počas pobytu)

Kedy: 19.7.-25.7.2020
Kde: Chata Hámor, Kokava nad Rimavicou
Kto: Deti vo veku od 7 do 12 rokov (školopovinné)
Cena: 150 Eur (vrátane poistného). Súrodenecká zľava na druhé a ďalšie dieťa – 20,- EUR.
Vedúci majú hradený pobyt, ale idú na tábor bez nároku na honorár, preto poskytujeme mimoriadne výhodné ceny, ktoré zahrňujú už všetky náklady (ubytovanie, stravu, odmeny pre deti, tričká, rekvizity na program, vstupné na výlet, autobusová doprava na výlet a z vlakovej stanice, starostlivosť o vaše deti, poistenie). V cene nie je jedine doprava do Kokavy z miesta vášho bydliska, ale ak sa pôjde vlakom a pokiaľ budú naďalej vlaky zadarmo, tak to nie sú ďalšie náklady.

 • Počet detí, ktoré prijmeme na tábor, je obmedzený kapacitou ubytovacieho zariadenia. Rozhoduje poradie, v akom prijmeme platbu. Ak sa prihlásite a zaplatíte do 31.4.2020, poplatok za tábor je vo výške 150 €, v prípade voľného miesta po tomto termíne je cena 160 €, posledné prihlášky prijímame s úhradou o zaplatení do 31.5.2020.
 • Číslo účtu: SK87 0200 0000 0000 6843 4112, variabilný symbol: 54, do poznámky uveďte meno / mená, za koho je poplatok hradený.
 • V prípade, že sa prihlásite a neuhradíte do 14 dní, vaša registrácia bude zrušená.
 • Storno poplatok v prípade vášho zrušenia prihlášky po 31.5. je 50€.
 • Viac informácií u Martina Hunčára: huncar@slovozivota.sk, 0903 440 480

Záväzná prihláška na tábor

Záväzná prihláška na detský tábor

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave