Rumunsko pre Ježiša

Posledný januárový víkend navštívil Rumunsko Martin Hunčár. Kázal v letničnom zbore v Nadlaku, ktorý navštevujú najmä Slováci.

Posledný januárový víkend navštívil Rumunsko Martin Hunčár. Kázal v letničnom zbore v Nadlaku, ktorý navštevujú najmä Slováci.

„Kázal som na nedeľnej rannej bohoslužbe a na dvoch večerných evanjelizačných zhromaždeniach, na ktoré domáci pozývali svojich priateľov. Nadlak je dosť nábožensky založený, v podstate tam všetci určitým spôsobom veria v Boha. Vyučoval som o pokání a Božom milosrdenstve z Jonáša a dával som dôraz na vieru. Myslím, že všetci sa potrebujeme v týchto časoch naučiť spoliehať na Boha dôverovať mu a očakávať zázraky. Napriek tomu, že títo veriaci mali trochu iné dôrazy ako my, bolo nádherné vidieť, že všade máme bratov a sestry, navyše Slovákov!”, hovorí o ceste pastor Martin Hunčár.

V nedeľu večer kázal v jednom novšom zbore v Arade, kde je pastorom Samuel Čaba, Rumun, ktorý má veľkú víziu pre svoje mesto. „Kázal som po anglicky o tom, že máme chodiť s Bohom a evanjelizovať, ale nepociťoval som rečovú bariéru. Mnoho ľudí prišlo za mnou po zhromaždení a veľmi mi ďakovali za slovo. Atmosféra v cirkvi a spôsob chvál a uctievania bol veľmi podobný nášmu. Spolu s ich pastorom sme vnímali, že v budúcnosti budeme ešte v mnohom spolupracovať,” dodáva Martin Hunčár.

V Rumunsku je asi pol milióna letničných a asi dvestotisíc baptistov a niekoľko ďalších desaťtisíc iných evanjelikálnych veriacich. Hoci prevažná väčšina obyvateľstva sa hlási k pravoslávnej viere, evanjelikálne a letnično-charizmatické zbory sú často krát veľké (neraz aj nad tisíc členov) s pomerne silným vplyvom na spoločnosť, ak to porovnáme s inými európskymi krajinami.

 

{gallery}200901_rumunsko{/gallery}

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave