Nevzdávaj sa, choď vpred!

Výzor tela hovorí: Nevzdávaj sa, choď vpred!

Existujú rôzne spôsoby, ktoré ti môžu ukázať, aby si sa nevzdával a aby si išiel vpred. Verím, že jeden z nich je ten, ako vyzeráš navonok. Boh nás stvoril a my vyzeráme ako ON. Boh ide stále dopredu a nevzdáva sa. A chce, aby si išiel dopredu aj ty a nevzdával sa, ale pokračoval neustále v tom, čo má pre teba pripravené.

A ako s tým súvisí tvoje telo? Keď sa oprieš chrbtom o stenu, môžeš si všimnúť, že väčšina tvojho tela smeruje dopredu. Spodok tvojich nôh smeruje dopredu (od päty k prstom). Ruky spustené dolu síce smerujú k zemi, ale skoro všetko, čo s nimi robíš, robíš smerom dopredu (napr. šoféruješ s rukami vpred, podávaš ruku na zoznámenie sa alebo na pozdrav smerom vpred apod.). Taktiež všetko na hlave (okrem niektorých vlasov) smeruje dopredu. Oči pozerajú väčšinou dopredu (len málokedy do bokov alebo nadol). Nos je tiež nasmerovaný dopredu. Ústa hovoria dopredu a nápoje a jedlo (na posilnenie a fungovanie tela) prijímame spredu, aby sme sa dopredu mohli hýbať. Uši sú takisto nasmerované dopredu, aby sme čo najlepšie počuli zvuky prichádzajúce spredu. Od rána do večera sa so svojím telom pohybuješ vpred a len málokedy ideš s ním dozadu alebo do bokov. A celý deň prechádzaš rôznymi situáciami a nechceš sa vzdať, ale sa snažíš vykonať všetko, čo v ten deň vykonať treba.

Ako veriaci v Ježiša Krista verím, že toto zjavenie, ako telo vyzerá a ako je sformované, má aj svoj duchovný význam. Svojimi nohami máme kráčať za NÍM dopredu (lebo ON ide dopredu); svojimi očami máme pozerať dopredu, lebo Ježiš je pred nami; máme počúvať Jeho hlas, ktorý prichádza spredu a nepočúvať až tak hlas, ktorý prichádza z minulosti (spoza nás); máme hovoriť k Ježišovi, ktorý je pred nami (pred našou tvárou) a to o veciach, ktoré sú ešte len pred nami. V neposlednom rade to, čo nevidíme, ale každý z nás to má – srdce – musí byť takisto nasmerované vpred a očakávať na veci, ktoré ešte len sú pripravené pre nás. A nevzdávať sa v ničom, čím prechádzame, lebo náš BOH je dobrý Stvoriteľ a Spasiteľ a veľa vecí od Neho nám ukazuje, že treba ísť ďalej vpred a nevzdávať sa.

 

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave