Dostať sa do neba, ale nie s odretými ušami

Raz, keď bol Albert Einstein už veľmi starý, cestoval vlakom. Do vozňa vstúpil sprievodca a začal kontrolovať cestovné lístky. Nositeľ Nobelovej ceny ho začal hľadať, ale nikde ho nevedel nájsť. Po chvíli sa mu sprievodca prihovoril: „Pán Einstein, všetci dobre vieme, kto ste. Nemusíte ten lístok hľadať, som presvedčený, že človek ako vy, si ho určite kúpil.“ Sprievodca pokračoval v kontrolovaní lístkov u ďalších cestujúcich, no pán Einstein neprestával hľadať ten svoj. Sprievodca sa na neho milo usmial a ubezpečil ho, že naozaj nie je nutné, aby ho našiel. Einsteinova odpoveď však náhle všetko vysvetlila: „Ja ho ale nájsť musím, lebo neviem, kam cestujem…“

Nuž, vidíte, aj takéto veci sa môžu stať známym ľuďom. Billy Graham, známy evanjelikálny kazateľ, ktorý má kvôli svojmu veku do neba už len krôčik, komentuje tento skutočný príbeh ubezpečením, že je jedna vec, ktorú vie určite– a to je, kam má duchovne namierené. Dobrou správou je, že každý kresťan, nech by bol akokoľvek zábudlivý, si môže byť istý svojou cieľovou destináciou – nebom. Nevieme síce kedy sa tam dostaneme, ale nemusíme tápať, či sa tam dostaneme. Ak sme prijali Ježiša Krista ako svojho Pána a Spasiteľa, máme večný život. Je to založené na Božom slove, na dôvere v Ježišove slová a na autorite Písma. Toto poznanie by nás však nemalo „ukolísať“ v tom zmysle, že sa staneme pasívnymi, lenivými. Nechcel by som sa dostať do neba tak povediac „s odretými ušami“. Náš cieľ je totiž nielen samotné nebo, ale aj plodný duchovný život už na tejto zemi. Už tu spoznávame Boha a môžeme zakúšať, že je dobrý. A jedine tu môžeme ešte získať pre večný život drahé duše, za ktoré tiekla Ježišova krv. Neviem ako vy, ale ja sa teším na nebo. No život na tejto zemi nemusí byť od našej nebeskej domoviny až taký rozdielny. Nedávno som sa pri uctievaní Pána v cirkvi cítil priam ako v nebi.

Len tak mimochodom, „kúpili“ ste si cestovný lístok do neba? Ak to náhodou neviete, ponúka sa zadarmo každému, kto o to požiada. Tomu, kto bude k Bohu volať, aby bol zachránený od hriechu a uverí, že Ježiš Kristus zomrel za všetky jeho hriechy, hodí Boh záchranné koleso a vytiahne ho na palubu. Budeš zachránený! Hneď vtedy, keď budeš takto úprimne prosiť o svoju záchranu. A na rozdiel od pána Einsteina budeš vždy vedieť, že smeruješ do prístavu svojho želania. Ak by si aj náhodou pochyboval, kapitán Ježiš ťa o tom určite ubezpečí. Toto nie je rozprávka, ale realita. Očami svojho srdca môžeš z paluby pozorovať, ako sa na horizonte objavuje nebo. Nie je až tak ďaleko, ako sa na prvý pohľad zdá. Nečakajme naň pasívne, ale poprosme kapitána, aby nás zaradil medzi ostatných námorníkov. Práce je veľa. Okrem práce na samotnej lodi treba cestou pomáhať zachraňovať nešťastníkov, ktorí volajú o spásu svojej duše.

 

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave