Misia v Indii pokračuje

Aj v ďalšom školskom roku chceme podporovať našu misionárku v Indii, prácu biblických škôl a misijného fondu Birgitty Ekmanovej na pomoc chudobným deťom. V Indii napriek prenasledovaniu prebieha skutočné prebudenie. Novoobrátení kresťania sú však mnohokrát negramotní, alebo nemajú žiadne znalosti Písma. Keď sa učiteľ v jednej z biblických škôl v Kalkate spýtal, koľkí zo študentov vedia, kto bol Adam a Eva, zo 180-tich zdvihli ruku iba piati. Napriek tomu si Pán týchto krátko obrátených veriacich používa. Tu je niekoľko svedectiev študentov biblickej školy:

 

Uzdravená z rakoviny cez telefón

Pani Ghoshovú som spoznala cez priateľku, ktorá mi rozprávala o svojej učiteľke trpiacej rakovinou prsníka v poslednom štádiu. Ihneď, ako som sa o tom dopočula, vnímala som, že musím niečo urobiť. Zavolala som jej na druhý deň a nakoľko bola hinduistka, spýtala som sa jej, či sa môžem modliť za jej uzdravenie v mene Ježiš. Súhlasila a modlili sme sa spolu cez telefón po niekoľko dní za sebou. Medzitým pani učiteľka prijala Ježiša aj za svojho Pána. Pred týždňom som sa dozvedela, že všetky vyšetrenia sú negatívne. Pán ju úplne uzdravil! (Nita)

 

Znova chodím do školy!

Moja mama vážne ochorela, boli sme z toho veľmi smutní. Vedela som, že nebudem môcť pokračovať v štúdiu na škole, aby som sa o ňu mohla postarať. Ale v škole sme sa spolu s učiteľom a ďalšími študentmi zjednotili na modlitbe za jej uzdravenie a  mama je teraz úplne zdravá! Znova môžem chodiť do školy, ďakujem ti Ježiš! (Surajit)

 

Uzdravenie z rakoviny

Môj otec trpel rakovinou v oblasti krku. Modlievali sme za jeho uzdravenie už nejaký čas, Pán nakoniec vypočul naše modlitby a dnes je zdravý! (Bappa)

 

Všetko sa našlo!

Minulý týždeň som stratil mesačný lístok na vlak, občiansky preukaz, niekoľko ďalších dokumentov a tiež 750 rupií. Spolu s triedou sme sa za to ráno modlili a do týždňa sa mi všetky stratené veci vrátili! (Nilendu)

 

Boh vypočul moju modlitbu za bicykel

Pred 12 dňami som sa modlil za bicykel. Dnes mi niekto bicykel daroval. Vďaka Ti, Ježiš! (Mala)

 

Boh ma ochránil pred divým slonom

Keď sa jedného rána Abhijit prebudil, zistil, že pred vchodom do jeho príbytku stojí veľmi agresívny divý slon. Abhijit si uvedomil, aké nebezpečenstvo mu hrozí. Bežne sa totiž stáva, že takéto slony zdemolujú obydlie a niekedy je následkom aj smrť. Začal sa modliť a o chvíľu nato slon odišiel.

 


„Každý deň zažívam nové dobrodružstvá. V porovnaní s minulým rokom je tento oveľa lepší. Ten minulý bol akoby prípravou pre to, čo sa deje teraz. Študenti naozaj prijímajú každé slovo a je veľmi zaujímavé sledovať ako sú každý deň menení.“

Z listu našej misionárky


 

Ak chcete túto službu podporiť, prosím, pošlite svoj misijný dar na účet: VÚB Bratislava-centrum, 68434-112/0200, použite variabilný symbol 99. Ďakujeme.

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave