Boh mení životy Rómov na Spiši

Pastor Emil Adam a jeho práca na Spiši medzi Rómami sa stali známymi širšej verejnosti aj vďaka relácii Pošta pre teba (27.12.2010), kde mu za zmenené životy ďakovalo mnoho Rómov.

História Kresťanskej Misie (ďalej KM) Maranata začala na jar v 2004 roku v Ostrave.  Jeden z bratov z Kresťanskej Misie Ostrava, ktorá spadá pod službu Victory World Outerach v Colorado Springs, mal rodinu na východe Slovenska. A tak vycestovali po prvýkrát do mesta Poráč, kde sa stretli s veľkou otvorenosťou a hladom po Božom slove; kázali na blízkej lúke a v ten večer dobrú správu o Kristovi prijalo 50 – 60 ľudí. S podobnými reakciami sa stretli v Petorackom (časť Rudnian), v Markušovciach a v Bystranoch.

Počas nasledujúcich deviatich mesiacov Emil Adam s tímom cestovali na Slovensko vždy raz za dva týždne. Nakoniec bol spolu s manželkou a tromi deťmi vyslaný na Spiš ako misionár, kam sa aj v januári 2005 presťahovali.

Najprv sa bohoslužby konali v dome kultúry v Spišskej Novej Vsi, kam autobusmi zvážali Rómov z celého regiónu. Od 2010 roku si prenajali priemyselnú halu, ktorú postupne upravili pre potreby bohoslužieb, pripravili priestor pre detskú besiedku a stretávanie mládeže. Každú nedeľu sa na tom mieste schádza až osemsto veriacich Rómov i „bielych“, aby spoločne uctievali Ježiša Krista! Mnohí boli oslobodení od alkoholu, obnovili sa manželstvá, našli si prácu. Zbory a skupiny neskôr založili v mnohých ďalších mestách a dedinách východného Slovenska. Pastor Emil bude slúžiť v Bratislave 15.4., ste vrelo pozvaní!

 

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave