Chceli ho vyliečiť z viery

Mohammed zo Severnej Afriky bol dlhú dobu poviazaný démonmi. Jeden moslimský priateľ mu poradil, aby vyhľadal pomoc u istého koptského kňaza. Boh tohto kňaza použil, Mohammed bol oslobodený od všetkých démonov a uzdravený. Iný priateľ mu poradil, aby navštívil Mekku, čím mal zaistiť, že sa démoni nevrátia. Keď bol v Mekke, Mohammedovi sa každú noc snívalo o  koptskom kňazovi a všade, kde sa pozrel, videl kríž.

Po niekoľkých mesiacoch v telefonickom rozhovore svojmu otcovi vyznal, že verí v Ježiša Krista. Otec hneď zalarmoval príbuzných, aby jeho synovi nedovolili opustiť islam, a tak mu zhabali počítač a snažili sa ho prinavrátiť k ich viere. Aj zamestnávateľ sa mu vyhrážal, že ho prepustí a pošle do väzenia. Zázračne unikol.

Jeden z jeho príbuzných ho vzal k šejkovi, ktorý prišiel k záveru, že Mohammed je duševne chorý a potrebuje psychiatra. Rodina ho preto poslala do psychiatrickej nemocnice, kde mu dali šokovú terapiu. Z jeho novej viery ho však nevyliečili.
Mohammed túžil lepšie spoznať Bibliu. Dlho sa neodvážil vstúpiť do kresťanského kostola, lebo mnohí moslimovia mu vraveli, že žiadny moslim nevyjde živý, ak tam raz vstúpi. Nakoniec sa odhodlal, zoznámil sa s pastorom a veľmi sa potešil, že našiel ľudí, ktorí ho vypočuli, povzbudili, modlili sa s ním a nedívali sa naňho ako na duševne chorého.

Zdroj: Charisma News

Tomáš Počai

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave