Prebudenie v Madagaskare

Volahavana sa narodila ako dcéra madagaskarského liečiteľa. V detstve bola v dôsledku okultných aktivít svojho otca často chorá, a tak začala hľadať skutočného Boha. Keď mala asi desať rokov, Boh sa jej začal zjavovať v snoch. Viackrát tiež počula Jeho hlas. Jej zvláštne správanie jej otca miatlo, a tak sa bol poradiť s veštcami, ktorí povedali, že v nej žije „väčší duch, zvrchovaný Boh“. Otcovo myslenie sa zrazu radikálne zmenilo, uveril v toho zvrchovaného Boha, zlikvidoval modly a povedal rodine, aby poslúchala Boha Volahavany.

Volahavana sa neskôr vydala za kresťana a bola pokrstená. Keď mala 21 rokov, Boh ju povolal do služby. Stalo sa to, keď jej nevlastnú sestru trápil zlý duch. Volahavana počula hlas, ktorý jej kázal poslúžiť svojej sestre. Vtom zlý duch povedal: „Musíme odísť, lebo prichádza silnejší, než sme my.“ Stal sa zázrak: mladé dievča bolo uzdravené, opäť pri zmysloch.

Nasledujúci večer spolu s ďalšími dvoma ženami dostala Volahavana od Ježiša príkaz: „Choďte, kážte dobrú správu celému svetu. Vyháňajte démonov. Odovzdajte sa… a nemeškajte.“ Jedna z týchto žien, neskôr známa pod prezývkou Nenilava, bola niekoľkokrát vzatá do neba a potom kázala s veľkou mocou. Navštívila aj cudzie kraje vrátane Komorských ostrovov. Kamkoľvek prišla, ľudia prichádzali po modlitbu, oslobodenie od zlých duchov a uzdravenie. Diali sa zázraky: slepí videli, chorí boli uzdravení a vyriešili sa aj osobné a rodinné problémy. Vďaka službe Nenilavy prijali Ježiša mnohí Európania aj Afričania.

Zdroj: Joel News

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave