V Severnej Kórei pristávajú balóny s Bibliami

Seoul USA, kórejsko-americká mimovládna organizácia, na balónoch spúšťa do Severnej Kórey Biblie a letáky s evanjeliom. Najnovšie im v tom pomáha systém GPS.
„Už roky sme vedeli, že naše balónové zásielky sa dostávajú do cieľa, a to podľa nahnevaných reakcií severokórejskej vlády,“ hovorí Eric Foley, prezident spoločnosti Seoul USA. „Ale zariadenia GPS nám umožňujú presne overovať polohu, vďaka čomu dokážeme ešte zvýšiť presnosť našich zásielok.“

Severná Kórea je považovaná za najviac protikresťanskú krajinu, a preto sú v nej balónové zásielky jedným z mála možných spôsobov masovej distribúcie Písma a traktátov. Keď sa v 90. rokoch predstavitelia Južnej Kórey pýtali Severnej Kórey, čo by mali urobiť, aby medzi nimi mohlo dôjsť k zmieru, odpoveď znela: „Prestaňte posielať balóny a zastavte rozhlasové vysielanie.“ Severokórejská vláda sa snaží rušiť rozhlasové vysielanie a protestuje proti balónom, GPS však ukazuje, že tie dosahujú svoj cieľ. Severokórejskí utečenci tiež dosvedčujú, že keď boli ešte v Severnej Kórei, videli tieto balóny a počuli aj rozhlasové vysielanie.

Zdroj: Charisma News

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave