Uzdravenia priamo pred našimi očami!

Turné s Perom Cedergårdhom 2012 bolo jedným z najlepších, ktoré sme v ostatných rokoch poriadali. Nielenže bolo najdlhšie, keďže trvalo celých štrnásť dní počas ktorých sme navštívili až osem slovenských miest, ale predovšetkým sme videli mnohé okamžité uzdravenia a v každom meste ľudia vydávali životy Pánovi Ježišovi. Bolo udivujúce vidieť rady ľudí, ktoré sa tvorili na modlitbu za uzdravenie. V Bratislave sme boli dva dni na Hviezdoslavovom námestí a rad ľudí, ktorí čakali v piatok večer na modlitbu trval až tri hodiny! Keď sme spievali piesne oslavujúce Boha, hrali divadlo o tom, ako moc Ježiša oslobodzuje z pút hriechu, či rozprávali naše vlastné príbehy o Božej dobrote, prizerali sa so záujmom stovky ľudí. Napriek tomu, že sekularizácia spoločnosti je na vzostupe, ľudia ešte stále hľadajú zmysel života a ešte stále trpia problémami, ktoré nedokáže vyliečiť ani moderná medicína. Ježiš je však pripravený pomôcť každému, kto k nemu pristúpi s dôverou.

Ochota  a láska, s ktorou sa desiatky dobrovoľníkov účastnili tejto misie, sa ma hlboko dotýkali. Nech vám Boh bohato odplatí!

Peter Čuřík

 

Dovoľte nám, aby sme vám priblížili turné očami misijných vedúcich, návštevníkov stretnutí, či ľudí, ktorí osobne svedčili o Božej uzdravujúcej moci.

 

Topoľčany

Niektorí mi povedali, že ísť v Topoľčanoch na námestie s ohlasovaním evanjelia je odvaha. My však veríme, že ľudia potrebujú počuť dobrú zvesť. Po nádherných piesňach mnohí z nášho tímu vydávali svedectvo o obrátení. Podobne aj dvaja muži z rehabilitačného strediska Teen Challenge zo Serede, ktorí boli vyslobodení z drog, alkoholu a iných závislostí. Nakoniec Božím slovom slúžili bral Mattias a Per. Ľudia boli posolstvom oslovení a štyria pozvali Ježiša do svojho života. Osobná služba modlitbou trvala potom až tri hodiny. Bola tam žena, ktorá bola šestnásť rokov poviazaná zlým duchom, no po modlitbe bola oslobodená. Starší pán po ťažkej autonehode chodil o dvoch pomocných paličkách, no o týždeň sme ho videli už chodiť bez nich.

Veríme, že sa niečo udialo v duchovnej sfére a že Boh dá veľkú žatvu aj v našom meste!

Janko Vimpeľ

 

Žilina

Pán Ježiš požehnal celé stretnutie a priviedol ľudí zo Žiliny a okolitých častí a dedín nad naše očakávania. Na výzvu na spasenie vystúpila dopredu asi polovica z prítomných 180 návštevníkov.

Per sa niekoľko hodín modlil za osobné potreby ľudí a za ich uzdravenie. Keďže bolo potrebné opustiť sálu do 22:00, presunuli sme sa na parkovisko hotela, kde modlitby trvali až do 23:15! Ľudia chválili Pána Ježiša a vnímali prítomnosť Ducha Svätého. Mnohí boli uzdravení z rôznych chorôb. Medzi prvými bola uzdravená žena, ktorá mala brucho plné vody (vyzerala akoby bola tehotná) a v priebehu modlitby sa jej brucho viditeľne zmenšilo. Uľavilo sa mnohým, ktorí trpeli bolesťami chrbtice a skoliózou. Prikladáme niekoľko ďalších osobných svedectiev.

Patrik Varmecký

„15.8. som bol na evanjelizačnom stretnutí s Perom Cedergårdhom v hoteli Slovakia. Bol som zapojený v okultných praktikách, z toho som mal zdravotné problémy ako mentálna anorexia, porucha osobnosti, videl som zlého ducha, ktorý ma nútil robiť zlé veci. Okrem toho som mal zdravotné problémy – skoliózu a kratšiu nohu. Keď sa Per za mňa modlil, bol som úplne oslobodený. Teraz som novým človekom a mám Kristovu myseľ. Skončili sa všetky moje psychické problémy, mentálna anorexia, dorovnala sa mi noha o 2 cm a odišli bolesti chrbtice. Celkom sa mi uzdravilo trávenie, môžem všetko jesť a psychické problémy sú už minulosťou. S vďačným srdcom Bohu za uzdravenie od Neho, svedčím, že som bol oslobodený a uzdravený.“

pán Ivan z Kysuckého Nového Mesta

Pani Magdaléna zo Žiliny mávala po úraze silné bolesti v členkoch. Bezprostredne po modlitbe ešte bolesti stále mala. No po pár dňoch si uvedomila, že bolesti zmizli úplne a viac sa nevrátili.

Pani Anna z Martina trpela bolesťami krížov. Po modlitbe Pán Ježiš bolesti vzal a jej uzdravenie trvá.

Pán Ladislav z Martina mal po úraze bolesti chrbta a migrény a nemohol nosiť ťažké bremená. Po modlitbe Pán Ježiš uzdravil chrbticu a hlavu, môže dvíhať záťaž a uzdravenie trvá.

Pán Rastislav zo Žiliny mal skoliózu, s ktorou súviseli bolesti chrbta a nevládal chodiť dlhšie trasy. Po modlitbách ho Pán Ježiš uzdravil. Bolesti ustúpili a o pár dní si uvedomil, že chodil niekoľko hodín bez prestania a nepociťoval absolútne žiadne bolesti.

 

Komárno

Na zhromaždenie v Komárne niektorí priviedli svojich známych či rodinných príslušníkov. Mnohí sa vyjadrili, že ešte také niečo nepočuli, a boli prekvapení zo svedectiev hosťa zo Švédska. Na modlitbu za uzdravenie si počkalo asi 80 % prítomných a Per sa modlil rad-radom za ľahšie aj ťažšie choroby. Jedna sestra zo zboru svedčila o uzdravení zo svetloplachosti. Per zdôrazňoval, že niektoré uzdravenia potrebujú dlhší proces, verím, že mnohé z nich ešte len uvidíme. Mnohí pochopili, že Boh chce a dokáže byť veľmi blízko ku každému z nás a ak ho o niečo prosíme,  túži naše prosby naplniť, čo je jedným z najkrajších postojov jeho lásky.

Erich Bitter

 

Nitra

V Nitre sa uskutočnili dve večerné stretnutia v kongresovej sále Agroinštitútu. Počas prvého večera po službe Pera Cedergårdha vyšlo na výzvu odovzdať svoj život do Božích rúk sedem ľudí a následne okolo tridsať ľudí prišlo dopredu na modlitbu za uzdravenie. Druhý večer prijali Pána Ježiša do srdca dvaja ľudia a slúžili sme znova desiatkam tých, ktorí chceli byť uzdravení. Počas modlitieb sme boli svedkami toho, ako sa niektorým dorovnali nohy, resp. sa vyrovnala chrbtica, iní boli zbavení bolesti, alebo pocítili okamžitú úľavu. Návštevníci zhromaždení potvrdzovali, že zakúšali Boží dotyk a mnohí prežili uzdravenie duše a nadprirodzený Boží pokoj.

Jaro Minár

 

Sereď

Naše srdcia sú opäť naplnené vďačnosťou Pánovi za to, že nás navštívil. Ľudia boli milo prekvapení, že až takto sa môže a chce dotýkať ich životov. Na jednom stretnutí vyšlo dopredu na výzvu prijatia Krista osem ľudí – bolo zjavne vidieť, ako veľmi sa ich Ježiš dotkol. Mnohí návštevníci boli u nás po prvýkrát a po modlitbe cítili okamžité uzdravenie. Istá pani mala dlhoročné bolesti chrbta v oblasti platničiek, no po modlitbe si mohla sadnúť aj vstať zo stoličky bez bolesti. Minulý rok sa Per modlil za pani s bolesťou kolena, ktorá mala ísť na operáciu. No keďže Pán ju „operoval“ dokonale, na operáciu nemusela ísť. Tento rok prišla s bolesťami ramena a  tráviacimi problémami. Znova odchádzala domov uzdravená a na druhý nemala žiadne žalúdočné kŕče a konečne sa mohla tešiť z dobrého jedla!

Pozdravujeme aj hrdinov zo zboru v Bratislave, nech vám Pán oplatí podľa vašich skutkov!

Pavol Varga ml.

 

Banská Štiavnica

Sme veľmi vďační Pánovi, že Per Cedergårdh mohol už po štvrtýkrát navštíviť naše mesto. Jeho služba je pre nás vždy veľkým oživením a oslovuje čoraz viac ľudí. Vidíme, ako služba uzdravenia ľahko prekonáva bariéry a láme ľady. Na piatkovom zhromaždení naša miestnosť praskala vo švíkoch. V sobotu sme mali zhromaždenie vonku, na futbalovom ihrisku. Desať ľudí reagovalo na výzvu prijať Ježiša Krista ako svojho osobného Pána a Spasiteľa. Oba večery sa Per modlil za mnoho ľudí, aby prijali uzdravenie. Na mieste sme videli viacero prípadov dorastených nôh, v mnohých prípadoch ešte nepoznáme výsledky, ale na tvárach ľudí bola vidieť spokojnosť a vďačnosť. Veríme, že sa ešte s odstupom času dozvieme viaceré svedectvá o uzdravení podobne, ako tomu bolo minulý rok.

Tomáš Počai

 

Banská Bystrica

Boli sme veľmi povzbudení Perovou službou, lebo sme videli aj veľa zázračných uzdravení. Celý mesiac sme rozdávali časopisy s pozvánkami na stretnutie a dúfali sme, že prídu hlavne hľadajúci. Vďaka Bohu, prišlo veľa ľudí a hlavne mnohí z nich boli uzdravení. Bol to úžasný čas Božej milosti! Chceme sa aj poďakovať za výpomoc chváliacej skupine z Bratislavy. Prikladám jedno konkrétne svedectvo pána Jána.

„Na uzdravujúce zhromaždenie som prišiel až zo Žiliny, pretože som cítil, že potrebujem obnoviť svoj vzťah s Ježišom, a veril som, že sa ma tu v Banskej Bystrici môže dotknúť. Vyšiel som na výzvu dopredu, aby som prijal Ježiša Krista ako svojho Pána a Spasiteľa. Mával som aj silné bolesti hlavy a od narodenia som mal kratšiu nohu o 7 cm, a preto som stále dostupoval na špičku. Keď sa za mňa modlil Boží služobník, prežil som uvoľnenie od bolesti hlavy a dorástla mi noha. Som neskutočne šťastný a vďačný Bohu za uzdravenie. Som rád, že som bol v cirkvi Slovo života a že život s Bohom pre nich nie je len náboženstvom.“

Mário Kubík

 

 


 

Tu je krátky rozhovor s naším hosťom, ktorý sme s ním nakrútili niekoľko dní po skončení turné:

Per, toto bola tvoja ôsma návšteva na Slovensku a za tie roky si si naozaj získal naše srdcia. Čo urobilo na teba z tohto turné najväčší dojem?

To, že Slovensko je totálne otvorené pre evanjelium Ježiša Krista! Je pre mňa úžasnou skúsenosťou vidieť v centre Bratislavy trojhodinový rad ľudí, ktorí čakajú na modlitbu. To napĺňa moje srdce obrovskou radosťou a  túžbou slúžiť ľuďom na Slovensku v ešte väčšej miere.

Mohol by si spomenúť aspoň niekoľko prípadov vypočutých modlitieb, ktoré ti ostali v pamäti?

Je veľmi ťažké vybrať len niektoré, lebo Ježiš sa dotkol tak veľmi veľa ľudí! Určite by som spomenul toho mladého muža, ktorý mal kratšiu nohu až o 10 cm a priamo pred našimi očami sa dorovnala – to bolo naozaj výnimočné. Alebo tá mladá mníška, ktorá stála pokorne v rade na modlitbu v Bratislave a požiadala o naplnenie Duchom Svätým. Nikdy nezabudnem na to,  ako z jej úst začali prúdiť rieky Ducha Svätého a hovorila v nových jazykoch – priamo na námestí Bratislavy. Alebo ten mladý muž zo Žiliny, ktorý bol spútaný démonickými silami a trpel okrem iného mentálnou anorexiou, ale v mene Ježiš bol úplne oslobodený. O pár dní nato cestoval 200 km do Bratislavy, aby bol s nami na evanjelizáciách a úplne žiaril radosťou. Alebo istá žena, ktorá nemohla prísť na stretnutie do Žiliny, a tak cestovala do Banskej Štiavnice, kde prijala spasenie, uzdravenie a bola naplnená Duchom Svätým.

Ako sa na takéto misijné turné pripravuješ?

V podstate je veľmi náročné pripraviť sa na také množstvo zhromaždení, ale to, čo naozaj potrebujem, je žiť „pripravený život“! Znamená to tráviť čas v Božom slove a na modlitbe za takúto misijnú cestu, aby Duch Svätý mohol ku mne hovoriť a pripravil ma špecificky na každé zhromaždenie. Bolo vzrušujúce pozorovať ako Duch Svätý použil svedectvá, ktoré som prežil s Ježišom, aby hovoril konkrétne k ľuďom, ktorí prišli na stretnutia. Boh odo mňa nadovšetko vyžaduje, aby som mu dôveroval, že ma bude viesť, bude ku mne hovoriť a, samozrejme, že budem ochotný ho poslúchnuť. Jedným slovom, bola to prenádherná skúsenosť.

Stretol si veľa ľudí z našich zborov, mnohí s tebou cestovali do jednotlivých miest. Čo by si im chcel odkázať? Čo by si odkázal ľuďom na Slovensku, čitateľom Víťazného života?

Bol som v mnohých krajinách a rôznych kultúrach sveta, ale žiadna z nich na mňa nikdy neurobila taký dojem ako Slovensko! Skutočne som si Slovensko zamiloval! Mám rád Slovákov a zvlášť si nesmierne vážim tých, ktorí dali svoj čas a svoje srdcia, aby pomáhali na takýchto misiách. Prešiel som naprieč Slovenskom a našiel som tam mnohých priateľov. Mnohých z nich si cením ako svojich najlepších priateľov. Byť súčasťou tohto turné bolo pre mňa tým najväčším privilégiom!

 


 

Chcem sa veľmi poďakovať všetkým misijným staniciam a všetkým ich členom za nádherné prijatie, obrovskú pohostinnosť a štedrosť. Viem, že hovorím za všetkých, keď poviem, že môj týždeň na misii bol naozaj týždňom, keď som spoznala nových úžasných bratov a sestry a bolo o mňa postarané ako o kráľovské dieťa. Ste veľkým požehnaním na miestach, kde vás Pán postavil.

Janka z Bratislavy, členka misijného tímu

 

{gallery}201208_per_misia_cela{/gallery}

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave