Fantastický týždeň pre celú rodinu

 

Európska konferencia v Uppsale 2012

Európska konferencia v Uppsale každoročne priťahuje tisíce veriacich z celého sveta. Tento rok sme mali hojnejšie zastúpenie aj zo Slovenska, a tak uprostred konferencie sme sa všetci, vrátane tých, ktorí študujú biblickú školu alebo teologický seminár vo Švédsku, stretli na spoločnom obede v reštaurácii Dwell. Vedie ju brat Šamu zo Srí Lanky, ktorý emigroval do Švédska pred desiatimi rokmi, a prostredníctvom práce Slova života medzi utečencami spoznal Krista. Dnes je z neho horlivý kresťan, ktorý sa stará o ľudí s podobným osudom, aký bol ten jeho, či sa jedná o prisťahovalcov z Afganistanu, Iránu alebo iných krajín.

Európska konferencia viery v Uppsale je naozaj konferenciou pre celú rodinu. Každé ráno a popoludní majú deti špeciálny program v stane, do ktorého sa ich zmestí tak 200-300. Divadelné predstavenia na rôzne biblické témy sa vo svojej umeleckej kvalite naozaj môžu prirovnať k tomu najlepšiemu, čo sa dá pre deti pripraviť v komerčnej sfére. Na budúci rok by sme znova tieto zhromaždenia chceli tlmočiť do slovenčiny, porozmýšľajte, či si koncom júla 2013 neurobíte rodinný výlet. Okrem toho bol pre deti pripravený celý areál s kolotočom, futbalovým ihriskom, súťažami a mnohými ďalšími atrakciami.

Konferencia bola simultánne tlmočená až do pätnástich jazykov (!) a dobrou správou je, že nahrávky z konferencie priamo s prekladom do slovenčiny, budú dostupné na internetovej televízii TV7 a vybrané kázne aj na našej webstránke. Tí, ktorí vedia anglicky, si všetky posolstvá z konferencie môžu znova pozrieť a vypočuť na livetsordplay.se.

Jedným z vrcholov konferencie bola služba pastora Tommyho Barnetta z arizonského Phoenixu ,z USA, ktorý je známy zakladaním stredísk pre tých, ktorých spoločnosť odmieta alebo im nevie pomôcť. Ako prvé založil centrá vo Phoenixe a v Los Angeles (ktoré vedie jeho syn Matthew) a dnes ich môžete nájsť už v 250 mestách po celom svete pod menom Dream Center. Tommy je kazateľom už viac ako päťdesiat rokov a je duchovným pastierom mnohých svetoznámych služobníkov ako napríklad Joyce a Dave Meyerovcov. Barnettova služba vo štvrtok večer a v piatok ráno skutočne premieňala životy ľudí. Kázal s úžasným nadšením a vášňou pre stratených. Svedectvá o ženách, ktoré boli zachránené zo života nútenej prostitúcie či mužoch, ktorí boli na pokraji samovraždy, nás usviedčali o moci evanjelia, ktorá funguje aj v tých najťažších a zdanlivo neriešiteľných životných situáciách.

Veľmi sme sa tešili na návštevu Johna Bevera, ktorý po prvýkrát pricestoval aj s manželkou Lisou. John kázal posolstvá zo svojej najnovšej knihy Relentless o súženiach, ktoré nás posilňujú v Pánovi, ak nimi dobre prechádzame, a o odvahe a autorite, ktorú máme v Ježišovi. Do pozornosti ešte dávam posolstvo o Izraeli a role, ktorú hrá cirkev z pohanov v posledných časoch (pastor Wayne Hilsden z Kanady, ktorý vedie najväčší mesiánsky zbor v Jeruzaleme), excelentné posolstvá od rektora najväčšej letničnej univerzity sveta ORU Marka Rutlanda z USA, či kázeň o dôležitosti odovzdávania štafety ďalším generáciám od Stephana Christiansena z Jesus Church v Oslo. Obohatením konferencie boli tiež vystúpenia novozélandskej skupiny Parachute Band a Brentona Browna z USA, ktorý je autorom mnohých piesní, ktorými cirkev uctieva Pána po celom svete.

Peter Čuřík

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave