Pomôžme sirotám a deťom v núdzi – Nadácia Good Future and Hope (GF&H)

Nadáciu Dobrá budúcnosť a nádej – Good Future and Hope (GF&H) založili manželia Liebeovci na jeseň roku 2011. Bola to ich reakcia na hrozivú situáciu sirôt v Ugande vo východnej Afrike, s ktorou sa stretli pri ich prvej návšteve v lete 2011. Mnohé z detí ostali samé následkom diktátorského režimu Idiho Amina či kvôli AIDS. Nadácia je cestou, ako pomôcť sirotám a deťom v núdzi, zabezpečuje im bezpečné dlhodobé ubytovanie, jedlo, základnú starostlivosť a vzdelanie.

 

Manželský pár z Kampaly, ktorý v prenajatom 3-izbovom dome založil jednoduchý sirotinec, v ktorom sa stará o deti z ulice, pomohol nadácii podniknúť prvé kroky. Liebeovci po návrate na Slovensko našli mnohých ochotných ľudí, ktorí sa rozhodli pravidelne prispievať. Odvtedy sa pomoc rozrástla natoľko, že v januári 2012 nadácia rozbehla program “virtuálnych adopcií“, kde vďaka pravidelnej finančnej podpore vzdialených sponzorov, majú deti lepší život. Momentálne nadácia takýmto spôsobom v Ugande podporuje 30 detí vo veku od 3 do 14 rokov. Neskôr prišli Liebeovci s ďalším nápadom – postaviť nový detský domov. Napriek mnohým prekážkam našli vhodný pozemok, kúpili ho a začalo sa stavať. Už sú postavené základy troch domčekov, ktoré by mali byť v lete hotové!

 

Pri svojich návštevách do Ugandy Viera a Hannes deťom vždy prinášajú darčeky od sponzorov a naposledy tam s nimi strávili Vianoce. Deti majú obrovskú radosť aj z maličkostí a sú nesmierne vďačné. Okrem toho majú blízky vzťah s Pánom, každý večer si organizujú vlastné bohoslužby, na ktorých jedno dieťa káže a ostatné vydávajú svedectvá. Samozrejme, nechýbajú pri tom ani úžasné černošské gospelové piesne v sprievode mnohých bubnov. Jedným z cieľov nadácie GF&H je rozširovať svoje aktivity aj do iných krajín a tak v septembri 2012 navštívili Myanmar. Miestna situácia sa ich dotkla natoľko, že GF&H momentálne spolupracuje s manželským párom, ktorý prevádzkuje sirotinec v Rangúne. Svojho sponzora zatiaľ našlo 18 detí, ostatné na „virtuálne adopcie“ ešte stále čakajú. Pre Liebeovcov bolo čoraz ťažšie organizovať takúto pomoc zo Slovenska, a tak sa vo februári 2013 po modlitbách rozhodli presťahovať na stredný východ, odkiaľ je to do Ugandy a Myanmaru už len na skok, aj letenky sú odtiaľ oveľa lacnejšie. Keď sme ich na bohoslužbe vysielali na misiu, Božia moc bola veľmi zjavná. Mnohí sme si poplakali, lebo nám Liebeovci veľmi prirástli k srdcu. Ak máte záujem prispieť nadácii GF&H, všetkypotrebné informácie nájdete na www.goodfutureandhope.com.

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave