Ži s Kráľom!

Okolo 30 detí si užilo hry, divadlo a výlety na detskom tábore pri Detve. A ako bonus – stretnutie, pri ktorom zažili nevídanú Božiu prítomnosť.

Stretli ste už kráľa? Tí, čo boli na našom minuloročnom tábore, mali možnosť spoznať viacerých zo Starého zákona a jedného z Novej zmluvy. Každý bol iný a ich životy niečím zaujímavé, ale zistili sme, že všetci mali jedno spoločné. Zomreli. Akurát jeden z nich aj vstal z mŕtvych a môžeme ho stále stretávať. Vlastne, nemusíme ho len stretávať tu a tam, my s ním môžeme každý deň žiť. A o tom bola tohtoročná téma tábora: ŽI S KRÁĽOM!

Náš Kráľ nás vrelo privítal vo svojom kráľovstve a každý deň odkrýval niečo zo svojho charakteru. Vo svojom kráľovstve nežije sám, už veľa ľudí ho hľadalo a našlo. Vedúci rozprávali svoje pravdivé príbehy o tom, ako ho stretli a kým pre nich je. Ježiš, Kráľ kráľov, sa nám predstavil ako zaopatriteľ, keď nasýtil obrovský zástup iba piatimi chlebami a dvomi rybičkami. Potom nám ukázal, že je uzdraviteľ, keď uzdravil slepého Bartimea. Je aj náš ochranca a je pánom nad všetkým. Je aj učiteľom, ktorý nám ukazuje správnu cestu v živote i to, ako stavať svoj dom na skale. No a v neposlednom rade chce byť aj naším priateľom. Ako dobrý priateľ nás nenecháva nezmenených, ale nás čistí, aby sme prinášali stále viac a viac ovocia.

Kráľa sme tento rok spoznávali v krásnom prostredí stredného Slovenska, neďaleko Detvy na chate Kerametal. Areál bol nádherný, s viacerými ihriskami, altánkom, ohniskom a lesom dookola, prialo nám aj počasie. Dôležité boli aj rozhovory počas biblických skupín, v krúžkoch, večer pri získavaní kráľovských pokladov. Nechýbali ani športové a vodné hry, orientačný beh, opekanie a výlet.

Tentokrát sme navštívili obnovený hrad Divín a vykúpali sa na priehrade Ružiná. „Konečne deti aj lepšie poznám,“ hovorí Andrea Kundrátová. „Mali sme aj nejaké nezhody, ale potom sa to zlepšilo.“

Posledné dva dni nás navštívil aj pastor Martin Hunčár. Na jednom stretnutí Duch Svätý prišiel veľmi silno a dotýkal sa detí. „Nechcel som urobiť nič nasilu, prišlo to zhora od Boha. Po vyučovaní som dal výzvu nasledovať Ježiša a zrazu začali deti plakať a vzlykať, niektoré vyznávali hriechy a mnohé z nich sa objímali. Trvalo to asi hodinu a pol, ani sa nechceli ísť hrať, celý program sa nám poposúval, ale vôbec to neprekážalo, veď práve presne za toto sme sa my i rodičia modlili,“ dodáva Martin Hunčár. Piesne počas tábora spolu s táborovou kapelkou viedla Nataška Demiter. Aj ona ocenila, že sa deti otvorili a zažili Boží dotyk.

Zuzka Kušnírová, vedúca

 


 

Tábor bol najlepší. Najviac sa mi páčilo, že sme sa mohli hrať, že sme mali aktivity, mali sme výborných vedúcich a že sme sa mohli spoznať s Pánom. No, najviac sa mi páčilo všetko. A nepáčilo sa mi, že sme museli odísť s autobusom. P.S.: Dúfam, že sme poslúchali. (Natálka)

Boli tu dobré hry a skvelá Božia prítomnosť. Ale sa mi nepáčilo, že tam boli veľmi namáhavé veci na svaly a mal som strašnú svalovicu. (Michal)

Na tábore sa mi páčilo, pretože sa ma dotkol Boh, bol tam duel so šatkami. (Ľuboš)

Zažili sme veľmi pekné dni, kúpanie v jazere, opekanie maršmelov. (Alenka)

Páčila sa mi olympiáda a hra s vlajkami. (Andrej)

Najlepšia bola opekačka a workshopy. (Matej)

 

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave