Egypt – stĺp svetla nad Stredným východom

Pastor Joakim Lundqvist kázal v Egypte na každoročnej modlitebnej konferencii pre 10 000 ľudí! Hovoril o nových časoch pre Stredný východ a ľudia jeho posolstvo prijali s nadšením. Okrem desaťtisíc priamych účastníkov konferencie zhromaždenia cez satelit sledoval ďalší milión ľudí z oblasti celého Blízkeho východu. Keď pastor Joakim kázal na večernej bohoslužbe 31. marca, na sociálnej sieti napísal: „Mali ste tu dnes večer byť. Dokážete si predstaviť, ako desaťtisíc Arabov spoločne vyhlasuje panstvo Ježiša Krista nad celým Stredným východom?“ Na druhý deň dodal: „Slzy radosti! Nedokážem ani pojať všetko to, čo Boh včera konal, keď uvoľnil neskutočnú radosť a slobodu nad celým zhromaždením! ´Otvorím rieky na vysokých holiach a pramene v dolinách; obrátim púšť na jazero vody a suchú zem na zdroje vôd´ (Iz 41:18).“

 

Miriam, jedna z účastníčok konferencie, povedala: „Takáto konferencia je pre nás Egypťanov veľmi dôležitá. Ako viete, žijeme v konzervatívnom moslimskom národe a často je pre nás veľmi náročné svoju vieru žiť na verejnosti. Ľudia nás pozorujú a v našich domovských mestách kontrolujú naše stretávania. No tu nachádzame potrebnú slobodu a naplno môžeme prejaviť svoju lásku k Pánovi.“

 

Konferenciu zorganizoval evanjelikálny zbor Kasr El Dobara, a to dokonca v ich vlastnej budove v Beit El Wadi, na polceste medzi Káhirou a Alexandriou. Cieľom konferencie bolo zhromaždiť kresťanov z Egypta, ale aj z iných krajín sveta, aby strávili tri dni v intenzívnych modlitbách a v uctievaní Kráľa kráľov. Hostiteľom konferencie bol pastor Sameh Maurice, ale spolu s ním sa tu zišli stovky lídrov z celej krajiny, aby k Pánovi volali za Egypt, aby ho doslova zaplavil svojou láskou a dobrotou.

 

Nadišiel čas pre Stredný východ

Ostatný rok bol pre našu prácu na Strednom východe fantastický! Podieľali sme sa aj na vyslaní dronov, ktoré prelietali nad územiami okupovanými militantmi, a spúšťali Biblie v elektronickej forme. V Iraku sme v tomto roku usporiadali prvú konferenciu Slova života, v Bejrúte sme otvorili kresťanskú cirkev aj biblickú školu. Pastora Sevaka do oblasti vyslalo Slovo života Jerevan pred piatimi rokmi. Sevak študoval na univerzite, aby sa mohol stať diplomatom a naučil sa aj arabsky. Jeho snom bolo pracovať na ambasáde niektorej arabskej krajiny. Neskôr si však uvedomil, že toto všetko v ňom bolo preto, lebo Boh ho povolával na misiu.

Bejrútska biblická škola má 44 študentov, z ktorých polovicu tvoria domáci veriaci a zvyšok sú utečenci zo sýrskeho Aleppa. Každý z týchto študentov má nádherný príbeh o tom, ako Boh zázračne zasiahol do ich životov a zachránil ich. Ich hlad po Bohu je úžasný!

Misijné oddelenie Slovo života Uppsala, marec-apríl 2017

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave