Ste srdcom Európy – odblokujte upchaté tepny / Rozhovor s Benom Fitzgeraldom

Môžeš nám povedať viac o podujatí Awakening, ktoré sa v júni chystá v Prahe?

Myslím si, že prichádza čas pre strednú Európu, Českú republiku aj pre Slovensko. V oboch národoch sú studnice Božieho povolania, ktoré nepriateľ zahatil. Boh chce vašim krajinám vrátiť späť to, čo stratili, za čo raz v minulosti ich otcovia bojovali. Stredná Európa je srdcom kontinentu a Pán nás teraz vedie do Prahy. V Čechách aj na Slovensku nie je veľa znovuzrodených veriacich, no veríme, že aj táto armáda kresťanov môže do národov priniesť zmenu. Boží dych je nad týmto územím! Pán ku mne o tejto geografickej oblasti hovorí už asi dva roky. Presťahovali sme sa sem z Austrálie aj s celým tímom a posledných 18 mesiacov tu intenzívne cestujeme. Moje srdce horí pre strednú Európu, chceme, aby sa ľudia stretli s Kristom novým spôsobom. Teraz je čas chopiť sa Pána! Vytiahnite plachty vysoko, a požiadajte Božieho Ducha, aby sa do nich oprel, pretože Boží vietor sa už dvíha. 

 

Zmienil si sa o tom, že Česko a Slovensko sú ako dve komory srdca, z ktorých môže prúdiť život pre celú Európu.

Dostali sme pre vás prorocké slová. Toto miesto je ako srdce Európy a jeho tepny, ktoré sú upchaté, musia byť odblokované, aby mohol cez ne prúdiť život do ďalších národov východnej i západnej Európy. Táto konvokácia nie je cieľom, je len akýmsi škrtnutím zápalky. Dôležité je to, čo sa stane po nej. Kľúčové je, aby sa ľudia vrátili k zdroju, aby začali niesť ovocie. Aby sa všetci navrátili k ohňu a k prvej láske k svojmu národu a k nespaseným bratom. V roku 2017 si pripomíname 500. výročie reformácie, bezpochyby však v dnešnej dobe potrebujeme novú reformáciu.

 

Môžeš nás inšpirovať Awakeningami, ktoré sa už konali vo Švédsku a v Nemecku?

V Nemecku sa zhromaždilo až 27.000 ľudí. Hovorili mi, že ani Billymu Grahamovi, ani Reinhardovi Bonnkemu sa takéto niečo nepodarilo dosiahnuť. Nechcem, aby to vyznelo, že si ich prácu dostatočne necením, pretože oni sú mojimi hrdinami, ale mienim tým skutočnosť, že toto je niečo, čo naplánoval Pán: aby sa tisíce ľudí stretli a znova začali veriť za spasenie Nemecka. Odvtedy začala tamojšia cirkev oveľa viac organizovať evanjelizačné akcie po celej krajine. Zaznieva veľa svedectiev o zázrakoch, uzdraveniach, mení sa tiež skostnatená náboženská atmosféra v nemeckých cirkvách. Veľmi podobne to dopadlo aj vo Švédsku, pritom nás predtým odhovárali, že ľudia určite neprídu, pretože Štokholm je vraj najateistickejšie miesto na svete. Duch Svätý nás však viedol, veľa sme sa modlili a milovali tamojších kresťanských vedúcich. Nakoniec sme objednali najväčší štadión v celej Škandinávii. Ježiš tam bol mocne prítomný a prišli desaťtisíce ľudí.

 

Ako sa pozeráš na situáciu v Čechách a na Slovensku? Čo má podľa teba cirkev robiť?

Cirkev sa musí prebudiť, musí poznať Boží zámer, potrebuje odomknúť studnicu histórie a povedať: „Pane, to čo sa dialo v minulosti, urob, prosím, aj dnes!“ Cirkev potrebuje nové duchovné navštívenie, takisto je nutné povzniesť sa ponad každodenné zápasy a vidieť budúcnosť tohto kontinentu.
Bolo úžasné počuť aj o zázrakoch, ktoré sa počas Awakeningu diali priamo na štadióne v Nemecku…

Máme lekársky zdokumentované uzdravenia z AIDS, HIV a z mnohých ďalších nevyliečiteľných chorôb. Niektorým priamo na štadióne zmizli nádory z oblasti hrudníka, iným z podpazušia, a to len preto, že boli v Božej prítomnosti. Kľúčovou pravdou, ktorú sme na Awakeningu zdôrazňovali, bolo, že Ježiš Kristus je v každom kresťanovi, nielen v kazateľoch. Veľa času sme tiež trávili v uctievaní Krista, pretože to prináša jeho prítomnosť. A v jeho prítomnosti je potom všetko možné.

 

Na Slovensku si bol po prvýkrát. Aké sú tvoje dojmy?

Moje prvé dojmy? Možno to niektorých prekvapí, ale myslím si, že Slováci sú vrúcni, možno ešte vrúcnejší, než si sami myslia. Ľudia majú otvorené srdcia a keď sa s nimi rozprávam, vidím, ako hľadajú pravdu. Na jednej strane vidieť istú nespokojnosť a nenaplnenie, no na druhej strane sú otvorení a priateľskí. Naozaj verím, že ste na prahu veľkej žatvy.

Ďakujeme, že si k nám prišiel. Spojíme všetky sily, aby sme získali Európu pre Ježiša.

 

Otázky kládol Peter Čuřík

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave