Bývalá víťazka Superstar dnes ohlasuje Krista a spieva o Bohu

V roku 2007 sa stala víťazkou televíznej šou superstar. Po desiatich rokoch však pôsobí celkom inak, ako sme boli na ňu zvyknutí. Vydala sa, má synčeka Mária, no predovšetkým nasleduje Ježiša. A to z celého srdca. Koncertuje po celom Slovensku a všetkým horlivo vysvetľuje, že slúžiť Bohu je oveľa lepšie ako akákoľvek svetská sláva.

Vierka,  pamätáme  si  ťa  zo  Superstar.  Pre  mnohých je prekvapením, že zrazu spievaš na Božiu slávu. Čo sa medzitým prihodilo?
Vždy som verila, že Boh existuje. Nevedela som však, že možno s Ním mať blízky, osobný vzťah. Netušila som, že by sme sa Mu mali naplno odovzdať. Všetko sa to odohralo v Belfaste, v Severnom Írsku. Tam som sa aj vydala. Zlomom bol okamih, keď môj manžel vážne ochorel. Boh ho úplne uzdravil. Nedalo sa to ignorovať.

Čo sa mu stalo?
Mal veľmi silné astmatické záchvaty. V noci mi párkrát takmer zomrel pod rukami. Nevedela som čo robiť, kričala som na neho, aby sa mi vrátil. Bol v šoku, celý sa triasol, oči mal vyvrátené dohora… Ani lekári mu nedokázali pomôcť. Keď sa manželov stav nezlepšoval ani po dvoch týždňoch, hoci som sa modlila, vážne som sa nad sebou zamýšľala. Robíme niečo zle? Veľmi som plakala a volala k Bohu a prežila Jeho silný dotyk. Boh ho uzdravil a obaja sme si dali život do poriadku.

V čom je rozdiel oproti tomu, keď si spievala v Superstar a v súčasnosti?
Spievať Bohu je to najlepšie, čo môže byť. I keď niekedy mám zastrašujúce sny, že som sa vrátila späť ku svetskej kariére. Je to však len nočná mora, v skutočnosti po tom netúžim. Toto ma oveľa viac napĺňa, pretože ja nielenže ľuďom dávam, ale Pán dáva veľa aj mne. Stále sa učím s Ním spolupracovať, počúvať Jeho hlas. Akú chválu by som mala zaspievať, čo by som ešte mala povedať alebo urobiť.

Nemyslíš si, že sa rockové hviezdy môžu cítiť ako satan, keď bol anjelom v nebi a povýšil sa v srdci nad Boha?
Neviem, ako to vnímajú ostatní, ale v tomto to pre mňa nie je pokušenie. Možno, ak by som si tým všetkým neprešla, keby som nevyhrala, keby som nepoznala šoubiznis. Ale keďže som ho už okúsila, viem, že tým smerom ísť nechcem. Ak zakúsime Boží život a Jeho lásku, je to absolútne neporovnateľné s tým, čo ponúka svet. Napĺňa ma kresťanský život – navštevujem bohoslužby, modlím sa, chodím na evanjelizácie, spoznávam nových ľudí.

Máš aj vlastné piesne?
Nejaké mám, ale nie sú dokončené. Túžim vydať vlastné CD, ale momentálne to nie je možné, lebo veľa cestujeme. Tiež to viazne na spolupráci s hudobníkmi, lebo nie sme vždy pokope.

Môžeš sa venovať koncertovaniu naplno, alebo tak robíš len pomimo svojej práce?
Vďaka Bohu, robím to ako povolanie, ale je to výzva, aby sme vyžili, pretože sme  sa presťahovali naspäť na Slovensko. Okrem podobných akcií ako u vás v Bratislave mám aj ponuky na edukatívne koncerty na školách zamerané proti  šikanovaniu. Zatiaľ som bola na troch základných školách, a všade sa to stretlo s úspechom, spokojné bolo aj vedenie školy. Práve prostredníctvom piesní na túto tému môžu deti pochopiť, čo je správne a čo nie. Aj keď tam priamo o Bohu nehovorím, verím, že môžu cítiť, že som veriaca.

Ako to zvládaš v domácnosti?
Veľký Mário, teda môj manžel, ma naplno podporuje. Pracuje v stavebnej firme, kde stavajú domy na kľúč. Cestuje so mnou a keď je treba, pomáhajú mi bratia a sestry zo zboru s varovaním malého Mária.

Z ktorého zboru?
Z Kresťanského spoločenstva Milosť v Liptovskom Mikuláši, kde bývame.

Aký si mala pocit z dnešného vystúpenia na Hviezdoslavovom námestí?
Veľmi sa mi páčilo, až sa mi nechcelo odísť. Najradšej by som tam ešte ďalej chválila Pána. Cítila som sa slobodne. Niekedy mávam na takýchto akciách pocit, že to mohlo byť oveľa lepšie, ale dnes to bolo skvelé. Aj nastavenie zvuku bolo výborné, vďaka vášmu zvukárovi Vladovi, iste chápete, že je to pre mňa dôležité.

Veríme, že evanjelium spolu s piesňami musí zaznieť aj verejne, pretože v tomto meste sa ponúka ľuďom kadečo.
Som rada, že bola hojná účasť a tiež, že vydržali až do konca, lebo pri takýchto podujatiach na ulici to nie je samozrejmé.

Ďakujeme, že si prišla do Bratislavy a prajeme ti veľa úspechov.
Otázky kládol Martin Hunčár

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave