Detský tábor Šampióni

40 detí na Chate Poniklec pri Brezne strávilo krásny týždeň v Božej prítomnosti


Kľúčový verš:
1Kor 15,57: „No vďaka Bohu, ktorý nám dáva víťazstvo skrze nášho Pána Ježiša Krista!“


Táborové témy na každý deň:

  1. Víťazne súťažiť – čestne súťažiť, nepodvádzať pri hrách, písomkách (2Tim 2:5).
  2. Víťazne prehrávať – prehra bolí, ale môžeme sa poučiť, rastieme ak oceníme druhých. Neurážajme sa, doprajme úspech aj iným (1Tim 6:12).
  3. Víťazne prekonávať pokušenia – odolávať tlaku rovesníkov a vzdorovať pokušeniam (1Jn 4:4). 
  4. Víťazne žiť – nenudiť sa, nemárniť čas, ale robiť niečo užitočné, čisté, tvorivé (1Jn 5:4).
  5. Víťazne trpieť – nespravodlivo trpieť pri krivom obvinení, alebo znášať prenasledovanie kvôli viere sa zdá zbytočné, ale môže veriacich zoceliť (Rim 8:37).

 

Workshopy: šport, beauty, šikovné ruky, ako prežiť v lese, šach, film

 

Táborové divadielko: Tentokrát sme hrali deťom Veselé dobrodružstvá Šachuľka Matového, Šašky Šaškovej, Sáry Sypveršovej, Šampiónika Nejedlého a ďalších malých Šampiónikov.

 

Výlety: Dvakrát sme si urobili aj poludňajšie výlety. Raz sme boli na kúpalisku v Podbrezovej a jedno poobedie na neďalekom ranči, kde sme naháňali husi, videli aj orla a deti sa mohli povoziť na koni.

 

Hry: Chlapci hrali vo voľnom čase futbal, cez poobedňajšie voľno sa pomerne veľkej obľube tešil aj šach. Štafetová naháňačka Martina (prehral…), orientačný beh v lese v družstvách s piatimi stanovišťami, kde museli preukázať svoju zdatnosť, šikovnosť a múdrosť, okrem toho aj netradičné hry jednotlivcov (dekomlat, streľba z luku, nosáčik, šatky), súťaž v kombinovaných tímoch (hádanky, vodná úloha, hod na presnosť, krabia štafeta, navigovanie slepého, skok vo vreci). Hrali sme sa aj na milionára s kurióznymi otázkami. Vo štvrtok sme deťom pripravili aj nočnú hru a v piatok na záver – čo iné ako táborák, opekanie a neodmysliteľný marshmallow.

Martin Hunčár s tímom vedúcich

 

„Pozitívne ma prekvapilo, ako sa deti zapájali do chvál. Vyvrcholením bolo piatkové ranné zhromaždenie, na ktorom som dal deťom výzvu, aby si dali do poriadku svoj vzťah s Ježišom. Bolo to veľmi mocné, spoločne sme im potom s ostatnými vedúcimi žehnali.“ Martin Hunčár, vedúci

„Našiel som si tu kamarátov, nechcem ísť domov, lebo tu je najlepšie.“ Sebastian

„Tábor bol super. Workshopy boli úžasné. Jedlo bolo vynikajúce. Aj izby boli pekné. Nepáčilo sa mi, že sme nemohli chodiť na balkóny.“ Katka

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave