Mládežnícky camp Diversity

Diverzita (rôznorodosť) sa stala ústrednou témou tohtoročného mládežnícko-dorasteneckého campu Slova života aj preto, lebo dnešný svet má tendenciu prevrátiť pojem diverzita a veciam, ktoré sú už za hranicami, tlieskať v mene inakosti.  Je automaticky pravda že všetko, čo je iné, je dobré preto, že je to iné? Na campe DIVERSITY v Kokave nad Rimavicou sme hľadali odpovede aj na túto otázku. 

 

“Či si malý a či veľký, a či akurát, Boh ťa má rád!”  toto je úryvok z jednej detskej piesne, ktorá hovorí o tom, že napriek tomu, že každý z nás je iný, Boh miluje všetkých bez rozdielu. V tom, čo Boh stvoril, je veľmi výrazná “DIVERSITY”(rôznorodosť). Táto rôznorodosť je dokonca obsiahnutá aj v samotnom Bohu, ktorý je trojjediný. Je to biblický koncept, ktorý je omnoho výraznejší, než si niekedy uvedomujeme. Biblia hovorí  o tele zloženom z mnohých údov, z ktorých každý je jedinečný, ale len všetky dokopy tvoria telo. Hovorí sa tam aj o rozličných daroch ducha či rozličných daroch služobnosti.  Keď sa pozrieme na prírodu a jej rozmanitosť, tisíce druhov zvierat či človeka samotného, vidíme, aký je Boh kreatívny. 

 

Asi 50 mladých ľudí, nielen z bratislavského zboru, si užilo 6 dní plných zábavy, budovania priateľstiev a tiež nového ohňa vo vzťahu s Bohom. Nechýbal však ani adrenalín v podobe lanového centra, či množstvo zábavných hier. Zažili sme zhromaždenie, na ktorom sme sa dostali doslova pod kožu Aciho Demitera, ktorý sa podelil o svoj životný príbeh aj s jeho najtemnejšími zákutiami a poodhalil niektoré komnaty, ktorými si sám prešiel.

 

Každoročne „zabehnuté” biblické skupinky tentokrát vymenili „biblické aktivity – team challenge”, ktoré nás učili, ako spolupracovať v rámci tímu a zároveň odzrkadľovali biblický verš. Každý deň nás čakali veľmi zaujímavé semináre na témy, ako napríklad Rôznorodosť v náboženstvách, Sociálne siete či Identita. Mali sme aj seminár o rôznorodosti medzi mužmi a ženami, na ktorom sa muži dozvedeli zaujímavosti o ženách a ženy zistili veci, ktoré nevedeli o mužoch.

 

Mládežnícko-dorastenecký camp je už niekoľko rokov neoddeliteľnou súčasťou leta a my sa tešíme, že tento ročník bol rozhodne jedným z highlightov leta 2017. Ak chcete zažiť ochutnávku skvelej atmosféry, nájdite si na youtube.com krátky zostrih z tohto tábora. A ak ti nestačí video, tak sa k nám pridaj a nenechaj si ujsť budúci ročník!

Tomáš a Lenka Šimkovci

 

  • Veľká vďaka všetkým vedúcim za super tábor ktorý pre nás pripravili.Už sa teším na budúci rok.
  • Tento rok sa mi páčilo totálne všetko, bol to asi najlepší tábor. Semináre a témy úplne na jednotku… nemám čo vytknúť, akurát mi chýbala túra, ale zážitok v lanovom parku stál za to 🙂
  • Veľmi sa mi páčili aktivity team challenge, aj to, ako sme sa po nich rozprávali a čo sme si z toho mohli vziať. Všetky semináre sa mi páčili, najviac však o mužoch a náboženstvách a následná diskusia. Naučila som sa veľa nových vecí a teším sa na ďalší rok 🙂

 

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave