Slovensko je stále otvorené pre evanjelium – Turné s Perom Cedergårdhom

Tohtoročné turné so švédskym evanjelistom, naším dlhoročným priateľom Perom Cedergårdhom, malo niekoľko špecifík. Bolo najdlhšie a navštívili sme najviac miest (spolu 10), pričom prvýkrát sme zavítali do Pavloviec nad Uhom, do rómskeho zboru. Všade sme stretali otvorených ľudí, vďačných pastorov a zbory. Odhadujeme, že 50 ľudí odovzdalo svoje životy po prvý krát v živote, mnohí boli uzdravení a povzbudení. Po každom zhromaždení sa vytvoril dlhý rad ľudí čakajúcich na modlitbu. Povedzte, môže byť niečo krajšie a zaujímavejšie, ako keď ľudia čakajú na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave, či na Mariánskom námestí v Žiline dlhšie na modlitbu než sa za komunistov čakalo v obchode na banány?

 

BRATISLAVA – Všetko začalo zhromaždením na Hviezdoslavovom námestí 17.8. v piatok večer, stovky ľudí počuli evanjelium a zaplnili stoličky pred pódiom i lavičky po krajoch nehovoriac o plných reštauráciách na okolo. Jedna pani svedčila, že nádor sa jej zmenšil na polovicu a dala svoj život Pánovi. Veľká vďaka za chváliaci tím, pomohla aj „živá knižnica”, čo sú životné príbehy ľudí a rozvešané na šnúre podobne ako keď doma sušíte bielizeň. Tá vám vyschne, ale po prečítaní toho, ako Boh premenil naše srdcia, ľudia už nemusia žiť „sucho“. Per kázal aj v nedeľu na zhromaždení v Bratislave, kde prišlo asi 180 ľudí.

 

NITRA – Viacero nových ľudí sa stretlo v krásnych nových priestoroch Slova života, pomohla chvála z Bratislavy, jedna pani bola nesmierne šťastná, ako jej okamžite odišla bolesť.

 

BANSKÁ ŠTIAVNICA – Stretnutie sa uskutočnilo pred budovou zboru, kde sa stretáva Slovo života, pritiahlo to pozornosť viacerých okoloidúcich, prišlo aj niekoľko Rómov zo Šobova a ľudí z iných cirkví.

 

PRIEVIDZA – Per svedčil o veľkom hlade po Bohu, ktorý tam pociťoval, prišlo okolo 40 ľudí, Per sa modlil za vedúcich zboru, aby slúžili v uzdravujúcom pomazaní.

 

SEREĎ – v spolupráci s hnutím GOEL sa tu stretlo takmer 250 ľudí a 11 priamo reagovali na výzvu na spasenie. Pre tamojších vedúcich to bolo niečo nevídané.

 

ŽILINA – Na pódiu Mariánskeho námestia zaznelo v ten večer viackrát evanjelium, hneď po slove čakalo veľa ľudí na modlitby, niekoľko tínedžerov bolo hlboko dotknutých, v pamäti nám utkvelo zjavné zmierenie matky so synom priamo na mieste a mnoho oslobodenia zo strachu.

 

KOŠICE – Návšteva zboru Apoštolskej cirkvi, cez 200 prítomných ľudí a výborné slovo so službou. Jedna pani prijala Ježiša ako Spasiteľa.

 

MICHALOVCE – Ako vždy na tomto mieste, zažili sme veľmi srdečné privítanie a štedré srdcia. Niekoľkí prijali Ježiša.

 

PAVLOVCE – cca 250 ľudí, jedinečná Božia prítomnosť počas chvál a niekoľko „vĺn” obrátení, celkovo odovzdalo Ježišovi asi 20 ľudí svoje životy. Per hovoril, že tam bol taký hlad, že kázal niečo úplne iné, než si pripravil…

 

BANSKÁ BYSTRICA – Kvôli dažďu sa zhromaždenie presunulo do zborových priestorov Slova života. Prišli sme pomôcť s chválou z Bratislavy, zažili sme oslobodenie, verejné vyznanie hriechu a mnoho iného…

 

KOMÁRNO – chvály na námestí viedla Danka Vráblová z Bratislavy. Udialo sa niekoľko autentických obrátení priamo na mieste.

 

{gallery}2018_Per_mission{/gallery}

img

Podporte našu službu!

Finančná podpora smeruje na náklady s evanjelizáciami na Slovensku a stavbu cirkevnej budovy v Bratislave